Školení osob způsobilých k vyšetření těl ulovené volně žijící zvěře (prohlížitelů zvěřiny)

Hlavní stránka Školicí středisko Odborná školení a zkoušky pro myslivce Školení osob způsobilých k vyšetření těl ulovené volně žijící zvěře (prohlížitelů zvěřiny)

Školení je určeno pro:   mysliveckou veřejnost

Školení je organizováno na základě nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 853/2004 ze dne 29. 4. 2004, kterým se stanoví zvláštní hygienická pravidla pro potraviny živočišného původu.

Základní kurz:
Proškolené osoby provádějí prvotní vyšetření zvěře po ulovení. Na základě posouzení mohou uvolnit kus pro spotřebitele v jeho domácnosti nebo do místní maloobchodní prodejny. Dále je možné dodat kus s prohlášením proškolené osoby do závodu pro nakládání se zvěřinou (bývalý zvěřinový závod) bez hlavy a orgánů.

Školení je zakončeno zkouškou ve formě písemného testu, test mohou účastníci složit na závěr školení, nejpozději však do 3 týdnů od skončení školení.Test obsahuje 60 otázek, ke každé otázce jsou přiřazeny tři možné odpovědi, z nichž jedna odpověď je správná. Ke složení zkoušky je třeba nejméně 75% správných odpovědí.

V ceně školení je studijní literatura: Správné ošetření a zdravotní posouzení ulovené zvěře a Hygiena zvěřiny; knihy obdržíte při registraci.

Na základě složené zkoušky získá účastník školení osvědčení o způsobilosti k vyšetření těl ulovené volně žijící zvěře, razítko a průkaz proškolené osoby.


Školení je dvoudenní a probíhá v budově Školicího střediska SVÚ Praha v Praze 6-Lysolajích.  Odbornou náplň zajišťuje Institut celoživotního vzdělávání a informatiky Brno.

Školicí středisko SVÚ Praha je vybaveno klimatizovanými učebnami s moderní audiovizuální techni-kou, jídelnou pro podávání občerstvení, snídaní a  obědů;  v budově je možnost ubytování v pokojích standardu *** s přípojkou na internet. Ubytování se rozumí včetně snídaně bufetového typu. Zdarma je k dispozici je oplocené parkoviště v areálu.

Fotogalerie a další informace o Školicím středisku: www.svupraha.cz, proklik v levém sloupci na „Školicí středisko“; v jeho vnitřním menu informace podle názvu kapitoly.

Termín nejbližšího kursu:   12. - 13. 6. 2019

Formulář přihlášky je přiložen.


Cena kurzu: 4.800,- Kč vč. DPH/za osobu (zahrnuje veškeré režijní náklady kurzu, odbornou literaturu pro posluchače, obědy a drobné občerstvení po oba dny)


Kontakt, dotazy, přihlášky:

tel.:  220 923 128, 220 921 869

e-mail:  recepce.svua@svscr.cz

(Formulář přihlášky je v příloze pod názvem „přihláška – prohlížitelé zvěřiny - základní kurz k získání průkazu“.)


Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

© 2012 Státní veterinární ústav Praha